Samolepky na zeď nebo fototapety - co vybrat?

Dejte sbohem vašim prázdným stěnám a něčím je ozvláštněte. A čím konkrétně to může být? Nemusíte vybírat nijak složitě. V obou případech se může jednat o něco, co na vaši prázdnou stěnu jenom nalepíte. Dnes dominují dvě věci. Jsou to samolepky na zeď, nebo nově i fototapety na zeď. Co vybrat? V tom vám poradíme.

Rozhoduje motiv

Důležité je vědět, o jaký motiv vlastně stojíte. A podle toho byste se měli přesně rozhodnout. Pokud je vaším cílem například jenom drobná grafika či různé motivy, potom se určitě hodí samolepky na zeď. K dispozici jsou v různých variantách a vybrat tu pravou určitě nebude jakýkoliv problém ani pro vás samotné. Pokud však chcete spíše fotografii, která by znázorňovala konkrétní místo nebo cokoliv jiného, jděte cestou fototapety. Právě tímto jsme shrnuli hlavní rozdíly mezi těmito dvěma dekoracemi.

Chcete menší doplněk, nebo pokrytí celé zdi?

Fototapeta na zeď - Venezia

Je dobré zvážit také to, jak výrazně budete chtít prázdnou stěnu také ozvláštnit. Pokud vám stačí jenom drobný doplněk, nebo doplňky, kterými zeď lehce obohatíte, potom jasně vede samolepka na zeď. Některé se dokonce skládají z několika jednotlivých motivů a tak máte jistotu, že si můžete sami vytvořit požadovaný vzhled a celkovou velikost. Jsou ale i situace, kdy budete chtít zajímavým obrazem pokrýt celou stěnu. Třeba za vaším gaučem v obývacím pokoji, stejně jako to může být například i za vaší postelí, v ložnici. V tomto případě by to měly být právě tapeta, která je díky možnostem různorodých velikostí tou pravou volbou, která vás zcela určitě nijak nezklame.

Snadná aplikace a životnost

Zajímá vás při výběru i toto? Potom nemusíte mít jakékoliv obavy. V obou případech si můžete být jisti tím, že aplikace jako taková bude velmi snadná. Stačí trocha šikovnosti a vše si nalepíte sami. Pokud jde o životnost, tak i zde platí, že obě možnosti mohou být rovnocenné. Ať už se rozhodnete zvolit jakoukoliv z nich, nemusíte mít jakékoliv obavy, že byste snad s některou konkrétní šlápli vedle. Co pochopitelně doporučujeme, to je rozhodně nutnost nakoupit u kvalitního prodejce. Potom nebudete mít s celkovou kvalitou rozhodně jakýkoliv problém.

Zakrytí nevzhledných částí zdí

Fototapeta na zeď - Vesmír

Je část vaší zdi nevzhledná a právě proto řešíte, jak byste danou část jednoduše zakryli? Pokud jde jenom o drobný kousek, může se určitě hodit právě samolepka na zeď. Vhodná je třeba na části, do kterých se vrtalo. Pokud je ale zeď nevzhledná ve větší ploše, zvolte raději fototapetu, který může zakrýt třeba i plochu o velikosti několika čtverečných metrů. I toto je jeden z atributů výběru, který je dobré zohlednit. Samolepky a fototapety totiž nemusí sloužit nutně jenom jako dekorace, ale mohou posloužit právě jako doplněk interiéru, kterým jeho vzhled zajímavým a přitom levným způsobem vylepšíte.

Provozovatel webu www.isamolepkynazed.cz, Irena Balašková, IČ:76637999, se sídlem Nová Ves nad Lužnicí č.p. 57, zapsané v živnostenském rejstříku vedeným Městský úřadem v Třeboni, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím