Jak zařídit dětský pokoj pro dva?

Někdy se při zařizování dětského pokoje musí přistoupit ke kompromisu, který může mít za následek sdílení jednoho dětského pokojíčku vícero dětmi. Dvě děti v jednom pokojíčku spolu mohou dobře vycházet, zejména pokud jsou malé. S přibývajícím věkem je ale zapotřebí přistoupit k některým krokům, které zajistí jejich soukromí.

Dětská patrová postel Charly - světlá akácie

 

Jeden dětský pokoj pro dvě děti je častým případem především malých bytů. V domácnostech je zcela běžné, že zejména malé děti nemají se společným pokojíčkem sebemenší problém. Naopak, můžou se spolu o vše dělit, hrát si spolu a spolu i usínat. Malé děti potřebují spoustu hrací plochy, kterou jim může zajistit patrová postel. V e-shopu Eurokosik.cz si můžete prohlédnout celou řadu dětských vyvýšených i patrových postelí, které jsou hravé, dobrodružné, praktické a velice efektivní. Na jednom kusu nábytku se vyspí hned dvě děti, a proto místo, které by patřilo druhé klasické posteli můžete využít mnohem lépe. Třeba jako volnou plochu pro dětský hrací koberec, na kterém si děti užijí spoustu legrace. O společné, a přesto rozdělené lože se děti mohou rozdělit například v dětské patrové posteli Dany. Důležitý spánek se spoustou odkládacích ploch zajistí i dětská patrová postel Charly.

Dětská patrová postel Dany – bílá/hnědá

 

Co když děti zatouží po soukromí?

Spolu s dětmi rostou také jejich nároky na prostor a soukromí. Jak vyřešit tento problém, když další místnost není k dispozici? Dokud to ještě půjde, můžete otázku soukromí vyřešit rafinovaným předělením místnosti. Místnost lze předělit dětskými šatními skříněmi, knihovnami, regály či paravány. Pokoj rozdělte, pokud možno, spravedlivě. Hravě úkol splní dětský úložný regál Nero, nebo Cubi které může uprostřed místnosti sloužit oběma obyvatelům pokojíčku, a přitom místnost hravě rozdělovat. Pokud nechcete, aby se jedno z dětí dívalo na zadní stranu regálů, stačí k sobě zády přirazit dvě stejné regálové sestavy, nebo skříně. Tím získáte další úložné prostory a zároveň také částečné soukromí pro své děti.

Regalový systém Cubi

 

Barvy v dětském pokoji

Při zařizování či předělávání dětského pokoje pro dvě či více dětí klademe často důraz na kvalitu a praktičnost nábytku pro děti. Málokrát se však zaměříme na barvy, které hrají velkou roli především v dětském věku. Správným výběrem barev prostředí lze ovlivnit například náladu, soustředěnost a pozornost. Nebojte se nábytku s barevnými prvky. Ty můžou příjemně prozářit obyčejný pokojíček a přeměnit jej na útulné místo.

Dětský pokoj Adéla I - růžový nebo modrý

Provozovatel webu www.isamolepkynazed.cz, Irena Balašková, IČ:76637999, se sídlem Nová Ves nad Lužnicí č.p. 57, zapsané v živnostenském rejstříku vedeným Městský úřadem v Třeboni, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím