Jak správně ošetřit dřevo a jakou barvu použít?

Lazurovací barvy a laky mohou být bezbarvé i v mnoha dřevěných nebo pastelových odstínech. Při jejich použití vynikne přirozená krása dřeva a jeho kresba a struktura se zvýrazní a probarví. Za to může nestejná hustota buněk při střídání jarního a letního dřeva. Každý druh dřeva má buněčnou strukturu o něco odlišnou, a proto se jednotlivé povrchy dřev liší.

Při koupi lazurovacích barev je důležité nejen vybrat si vhodnou barevnost,  ale i vhodnou barvu dle typu použití. Barvy jsou rozděleny na venkovní a vnitřní, to podle jejich přísad a odolnosti. Vnitřní barvy se používají na nábytek, podlahy, palubky a venkovní na ploty, pergoly, štíty střech, okna nebo celé dřevostavby. Mezi nejlepší lazury na dřevo patří např. velmi oblíbená řada Luxol Original. Pokud hledáte opravdu vysokou kvalitu ochrany dřeva, pak se vyplatí sáhnout po značce Xyladecor. Pokud Vás nebaví natírat dřevěný plot jednou za dva roky, můžete použít řadu Xyladecor Tinova, která dřevo ochrání až na 12 let, dle údajů výrobce.

Téměř všechny mají přísady tvořící UV filtr a chránící barvu proti vyšisování slunečními paprsky. Venkovní barvy bývají často doplněny přísadami proti plísním a hnilobám, což zvyšuje ochranu dřeva a prodlužuje životnost nátěru. Vzhled povrchu barev, ale především bezbarvých laků může být matový nebo lesklý.

Kompletní sortiment přípravků na dřevo naleznete na internetovém obchodě levne-barvy.cz. Vedle těchto produktů zde naleznete také barvy na zeď, fasádní omítky, tmely, barvy na kov atd.

Provozovatel webu www.isamolepkynazed.cz, Irena Balašková, IČ:76637999, se sídlem Nová Ves nad Lužnicí č.p. 57, zapsané v živnostenském rejstříku vedeným Městský úřadem v Třeboni, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím