Co zařídit při stěhování do rodinného domu

Splnili jste si sen o novém bydlení? Pokud ano, a vaším vysněným domovem je rodinný dům, poradíme vám, co všechno je třeba zařídit, pokud se do něho stěhujete. Prioritou je přirozeně jasné naplánování toho, kdy konkrétní den D nastane. Tedy kdy dojde ke stěhování věcí z vašeho původního bydliště, do nového. Mnoho věcí si lze ulehčit, pokud využijete služeb stěhovací firmy . Ušetříte čas, stejně jako starosti, nebo získáte zdarma cenné rady, či potřebné krabice na stěhování. I proto danou možnost využívá v poslední době stále více lidí. Jakmile je konkrétní den naplánován, upravte v souvislosti s ním i váš denní režim jak několik dní předem, tak i potom.

Balení by mělo mít řád

Balení věcí nenechávejte na poslední chvíli. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Věci do krabic umísťujte logicky. A to podle jednotlivých místností, stejně jako podle toho, jak akutně je budete potřebovat. Nezapomeňte ani na krabice pro křehké věci. Mohou být pevnější, čímž se eliminuje možnost poškození nejenom během transportu. Ty důkladně zabalte a během převozu dbejte na to, aby byly umístěny vždy nahoře a s jistotou bezpečného transportu. Ideální je transportem křehkých věcí pověřit jednu konkrétní osobu, která jen naloží, převeze i vyloží.

Stěhujte se do domu, který je dokonale připravený k bydlení

Na co dále hledět? Rozhodně na to, aby byl dům již dokonale připravený k vašemu bydlení. Pokud jste se rozhodli pro stavbu, mělo by být po kolaudaci, po které získáte nejenom popisné číslo, ale i potvrzení toho, že se skutečně můžete nastěhovat a dům je plně připravený k dlouhodobému obývání. Pokud dům kupujete, měli byste mít v době stěhování v ruce předávací protokol. Tedy dokument o tom, že je daná nemovitost vaše. Ten by měl také popisovat samotný stav nemovitosti, včetně možných závad. Tím eliminujete budoucí problémy spojené s tím, že vám v případě sporu bude původní majitel tvrdit, že jste dané problémy způsobili vy sami.

Stěhovací den naplánujte od A do Z

Čím rychleji budete přestěhování, tím lépe. V den stěhování by již měla být většina věcí připravena v krabicích a přehledně popsána. Den stěhování by měl být vyčleněn jenom přesunu samotných věcí . I když se to nezdá, je to časově poměrně náročná činnost a na balení nebo třídění zde rozhodně není čas. Myslete na to, kolik budete potřebovat aut, jak budou velká, nebo kdo je bude řídit. Dobré je zajistit i možnost jejich příjezdu až k samotnému vchodu, čímž usnadníte nakládku a opět ušetříte čas. Stejně tak mějte jistotu toho, že chodby ve vašem původním bydlišti budou průchodné i při přesunu těžších věcí. Dbejte i na to, abyste měli jasno i v tom, kam převezené věci umístíte v novém bydlení . Den stěhování budete mít od začátku do konce pod kontrolou a budete moci jenom koordinovat vše, co bude potřeba. Jakmile je původní bydlení kompletně vystěhováno, neopomeňte ho projít a zkontrolovat, zda se skutečně na nic nezapomnělo. Podobnou evidenci je dobré provést i v novém domě, kde zkontrolujete, zda jsou všechny krabice a jiné zabalené věci na svém místě.

V novém bydlišti vyřiďte všechny formality

Jste přestěhováni? Pokud ano, neměli byste opomíjet ani nutnost spojenou se splněním úřednických formalit. Jako první si nezapomeňte přehlásit trvalé bydliště z původní adresy, na novou. Také nezapomeňte navštívit místní městský nebo obecní úřad, kde se také nahlásíte jako obyvatelé konkrétní lokality. Myslete na to, že toto přehlášení je spojeno s drobným poplatkem, který však platí jenom dospělí. Nikoliv děti. Tím máte i zákonné formality splněny a už zbývá jenom to, že si nové bydlení dokonale užijete se všemi věcmi, které jste si s sebou vzali.

Provozovatel webu www.isamolepkynazed.cz, Irena Balašková, IČ:76637999, se sídlem Nová Ves nad Lužnicí č.p. 57, zapsané v živnostenském rejstříku vedeným Městský úřadem v Třeboni, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím