Návod na lepení samolepek na zdi, samolepících dekorací a fototapet

 

Nalepení samolepících dekorací je velmi jednoduché a rychlé, přesto prosím věnujte chvilku času k přečtení tohoto jednoduchého návodu.

 Lepení samolepky je jednoduché, ale je potřebná jistá zručnost a trpělivost. Přesto je nutné dodržet několik zásad a před samotným lepením si prosím přečtěte návod, jak nalepit Naše - Vaše samolepky na zeď. ,


Nálepky lze nalepit na zdi z nejrůznějších materiálů a na všechny suché a hladké povrchy např. ledničku, nábytek, sklo, zrcadlo, dveře či na podlahu.


U větších sad samolepek, doporučujeme provést 24 hodinový test pouze s jednou nálepkou ze sady.


V případě že je stěna v místě kam chceme nálepku umístit drobně hrbolatá, je možné ji zbrousit smirkovým papírem či smirkovou houbičkou. Pokud zeď po otření látkovou utěrkou barví (nátěr není kvalitní), není vhodná k lepení nálepky


Samolepky NEJSOU určeny pro povrchy čerstvě natřené, vlhké a latexové povrchy.
Nově natřené zdi musí minimálně tři týdny vyschnout.

 

Co budeme potřebovat:


Samolepku na zeď , nůžky, stěrku /např. obal od CD-čka/, utěrku.


1) Příprava


Samolepky, vyjmeme z obalu, rozložíme je motivem k podlaze a necháme je odpočinout na rovné ploše podlahy tak aby samolepka nebyla pokroucená a dosáhla pokojové teploty.


Místo určené k aplikaci samolepky zbavíme nečistot /prachu, mastnoty/. Doporučujeme otřít vlhkou utěrkou a počkat až povrch oschne.
Navrhneme si umístnění samolepky.


V případě že je Vaše samolepka opatřena přenosovou fólií (papírem), (průhledná lepící fólie nebo papír, kterou přenesete samolepku na místo aplikace), rozstříhejte arch na jednotlivé nálepky - bude se vám s nimi lépe manipulovat. Z jednotlivých dílů si můžete vymyslet vlastní rozložení motivu. Pokud však přenosová fólie drží pohromadě složitější motiv z drobných dílů arch nerozstříhávejte.


2) Lepení samolepky na zeď


Samolepka opatřená přenosnou folií (papírem) dále jen přenoska
 

Samolepku položíme na rovnou plochu motivem dolů a tupým předmětem např. obalem CD nebo stěrkou přejeďte přes podkladní papír, aby samolepka přilnula k přenosce. Doporučujeme co nejostřejší úhel, stahování podkladového papíru. Následně sejměte opatrně podkladový papír. Nyní vám zůstane samolepka na přenosce a můžete s ní začít pracovat. Přilepte samolepku na vybrané a připravené místo a začněte nálepku odshora směrem dolů vyhlazovat. Pro snadnější odlepení, přenosky vyhlazujte pouze motiv (vyhlazování mimo motiv přilepujete přenosku k povrchu), doporučujeme měkkou stěrku, aby nevznikly bubliny. Následně opatrně stáhněte průhlednou přenosovou fólii. Opět doporučujeme co nejostřejší úhel stahování přenosky. Pokud Vám přes veškerou snahu vzniknou bubliny, je ve většině případů možné samolepku opatrně odlepit a znovu nalepit, nebo případně bublinky propíchnout špendlíkem a vyhladit. Na hladké povrchy, které můžete navlhčit, jako je sklo, nábytek, podlaha, použijte rozprašovač s vodou příp. s přídavkem malého množství jaru a lepte přímo „na mokro“, bublinky se vám tak podaří eliminovat.


Samolepka bez přenosky


Samolepky bez přenosové fólie se lepí naprosto jednoduše. Sejměte motiv opatrně z papírového podkladu a nalepte na požadované místo. Při snímání dávejte pozor, abyste nálepku nepoškodili např. rychlým odlepováním.
 

3) Lepení složených motivů

Některé motivy (např. Moderní kruhy, bubliny, dvoubarevné čtverce) jsou dodávány poskládané do sebe (uvnitř většího rozměru je i rozměr menší). Postupujeme tak, že nejdříve vyjmeme pomocí přiložené přenosné fólie menší rozměr a poté větší.